خانه / نقشه های هواشناسی / اخطاریه شماره ۷۷ سازمان هواشناسی ۲۳ بهمن ۹۵

اخطاریه شماره ۷۷ سازمان هواشناسی ۲۳ بهمن ۹۵

۹۵/۱۱/۲۳

 

 

پیرو اطلاعیه شماره ۱۲۶ مورخ جمعه ۱۳۹۵/۱۱/۲۲، با توجه به پیش بینی تشدید بارش، وضع هوای مناطق مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:

از بعد از ظهر یکشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۴: بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در جنوب ایلام، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد؛ بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر در خوزستان؛ بارش برف در کردستان، اردبیل، قزوین، زنجان، شمال تهران،چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات لرستان؛ بارش باران و در ارتفاعات برف در گیلان.

دوشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۵: بارش شدید باران با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها و طغیان رودخانه ها در بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، یزد، نیمه غربی کرمان، شمال و غرب هرمزگان که بارش در ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد به شکل برف خواهد بود؛ بارش شدید باران با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها در شمال و شرق خوزستان؛  بارش برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، لرستان، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، جنوب اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، البرز، شمال تهران و ارتفاعات سمنان.

سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۶: بارش شدید باران با رعد و برق، وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها و طغیانی ماندن رودخانه ها در شمال و غرب هرمزگان، جنوب بوشهر و جنوب فارس.

طی این مدت بارش برف در مناطق یاد شده موجب اختلال در تردد جاده ای خواهد گردید. بر این اساس  برای جلوگیری از خسارات احتمالی و کاهش مشکلات ناشی از بارش برف و باران فراهم نمودن تمهیدات لازم بویژه هنگام تردد از جاده های مواصلاتی توصیه می گردد.

درباره یوسف-جناح