خانه / پیش بینی ها / ۱۶شهریور۹۴ برای ساحل نشینان هرمزگانی خاطره انگیزشد!/تمرکز بارشهای پیش رو جنوب فارس و غرب هرمزگان

۱۶شهریور۹۴ برای ساحل نشینان هرمزگانی خاطره انگیزشد!/تمرکز بارشهای پیش رو جنوب فارس و غرب هرمزگان

#بروزرسانی سه شنبه ۱۷شهریور۹۴ ساعت۱۱:۱۰

#هواجناح: خوشبختانه با حاکمیت شرایط ناپایدار در جنوب کشور و غلبه جریانات مرطوب جنوبی طی روزهای گذشته باعث ناپایداری های وسیعی در نواحی جنوبی و دامنه های زاگرس شده است.

دیروز دوشنبه ۱۶شهریور۹۴ با تولد و بسط توده ابر همرفتی در بسیاری از مناطق هرمزگان از شرق تا غرب درگیر ناپایداری به شکل افزایش ابر،تندباد و رگبار و رعدوبرق گردید و دربرخی نواحی تگرگ نیز گزارش شد.

نکته جالب بارش های دیروز تمرکز بارشها بر سواحل هرمزگان بود بطوری که از شهرهایی همچون بندرعباس،جزیره قشم،بندرخمیر، بندرلنگه،بندرکنگ، بندر چارک،جزیره کیش،ووو گزارش بارش رگباری شد.این پدیده در سالهای گذشته کم سابقه بوده است.(برای دیدن تصاویر کلیک کنید)

علاوه بر مناطق فوق الذکر در مناطق مستعد شرق استان هرمزگان،جنوب شرق کرمان،جنوب شرق فارس و استان های دامنه زاگرس نیز از ریزش های آسمانی بهرمند شدند.

میزان بارندگی در بندرعباس ۷.۷ در بندرخمیر ۱۶ و در بشاگرد ۲۳.۷ بندرلنگه ۱.۸ قشم ۱.۸ میلی متر گزارش شد.

همچنین پیش بینی می شود تاپایان هفته شرایط مساعد برای رشد توده های همرفتی در جنوب فارس و غرب و تاحدی مرکز و شمال و ارتفاعات مستعد شرق هرمزگان و جنوب کرمان و تاحدی شرق بوشهر و نیز دامنه های رشته کوه زاگرس  حاکم باشد که سبب رشد ابر،تندباد و رگبار و رعدوبرق در ساعات بعدازظهر و شب گردد.

میزان بارش سه شنبه ۱۷شهریور در برخی شهرهای جنوب فارس و غرب هرمزگان می تواند بارز باشد و سبب سیلابی شدن مسیل ها و اختلال در تردد وسایل نقلیه گردد.بدین روی دستگاه های اجرایی در این مناطق می بایست برای مقابله با پیامدهای احتمالی آمادگی لازم را داشته باشند.

لازم به ذکر است که شرایط ناپایدار جوی با شدت و ضعف تا پایان هفته در مناطق فوق الذکر حاکم می باشد.

prec17-19-94

درباره یوسف-جناح