خانه / پیش بینی ها / بانفوذ سامانه فعال بارشی/هوای جنوب طی پنج روز آینده متناوباناپایدارخواهد بود

بانفوذ سامانه فعال بارشی/هوای جنوب طی پنج روز آینده متناوباناپایدارخواهد بود

*انتشار دوشنبه ۲۵ اسفند۹۳

#هواجناح:همانگونه که در پست های گذشته اشاره شد روزهای منتهی به پایان سال ۹۳ روزهای پرخیر و برکتی برای بخش های زیادی از کشور خواهد بود.

بارش درجنوب غرب و تاحدی جنوب کشور با توجه به تعداد روزهای زیاد فعالیت سیستم مناسب خواهد بود به نحوی که در پنج روز آتی هوای این نواحی متناوبا همراه با ابرناکی و رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود.بارش در نواحی مستعد می تواند به صورت تگرگ باشد.

در ادامه بررسی روزانه ای بر نحوه فعالیت سیستم در نیمه جنوبی کشور خواهیم داشت.

(درصورت تغییر در مدلها این پست بروزرسانی خواهد شد)

 

-سیستم بارشی مذکور از نیمروز سه شنبه ۲۶ اسفند۹۳ مناطقی از جنوب غرب را تحت تاثیر قرار می دهد به تدریج ضمن گسترش مناطق جنوبی را هم در برمیگرد.

در این روز بارش در استان های بوشهر،غرب هرمزگان و جنوب فارس آغاز خواهد شد.

-چهارشنبه ۲۷اسفند۹۳ بارش ها متناوبا در این نواحی ادامه خواهد داشت و علاوه بر مناطق مذکور شمال هرمزگان،استان کرمان و جنوب یزد متاثر خواهند شد.

در این روز بارش در بخش هایی از بوشهر(خصوصا نواحی مرکزی) و نیمه جنوبی فارس (خصوصا جنوب غرب)از شدت بالایی برخوردار خواهد بود.

-پنجشنبه ۲۸ اسفند۹۳ ناپایداریها همچنان در جنوب شرق فارس،غرب و شمال هرمزگان، جنوب کرمان حکمفرما خواهد بود و به تدریج به سمت شرق متمایل خواهد شد و نیمروز پنجشنبه مناطق شرقی تر هرمزگان و سیستان و بلوچستان را به صورت پراکنده درگیر خواهد کرد.

-جمعه ۲۹ اسفند ۹۳ با ادغام سامانه جنوبی با سیستم مدیترانه ای ناپایداری های جوی در کشور گسترده خواهد شد و علاوه بر جنوب ، غرب و شمال کشور را نیز در برخواهد گرفت.

در نیمه جنوبی استان های بوشهر،فارس،خوزستان،کرمان،کهکیلویه و بویر احمد،چهارمحال و بختیاری،غرب هرمزگان تحت تاثیر سامانه بارشی خواهند بود.

-شنبه ۱ فروردین ۹۴ بارش به صورت جسته و گریخته در نواحی مذکور ادامه خواهد داشت.اوج فعالیت سیستم در نیمه جنوبی کشور در استان های خوزستان(خصوصا شمال استان)،مرکز و جنوب غرب فارس و شمال بوشهر خواهد بود و شدت بارش می تواند موجب مشکلاتی در این نواحی گردد.

-به نظر می رسد یکشنبه ۲ فرودین ۹۴ پایان کار سیستم مذکور در کشور باشد و با تاثیرگذاری بر مناطق شرقی تر از کشور خارج گردد.

gfs_apcpn_asia_28havajanah

 

Untitled1

درباره یوسف-جناح