خانه / پیش بینی ها / اطلاعیه شماره ۱۰۵ سازمان هواشناسی-یکشنبه مورخ ۹۴/۱۲/۰۹

اطلاعیه شماره ۱۰۵ سازمان هواشناسی-یکشنبه مورخ ۹۴/۱۲/۰۹

پیرو اطلاعیه شماره ۱۰۴ مورخ ۹۴/۱۲/۰۸ بدنبال افزایش دمای کم سابقه طی هفته گذشته به اطلاع می رساند که از امشب با نفوذ جریان های سرد شمالی دمای هوا در نیمه شمالی کشورکاهش می یابد. افت دما روز دوشنبه دراستان های ساحلی دریای خزر ۵ تا ۱۰ درجه و اواخروقت روز دوشنبه و طی روزسه شنبه درشمال شرق کشور ۴ تا ۱۲ درجه خواهد بود. ازامشب و طی روز دوشنبه  برمقدار بارش ها درسواحل دریای خزرافزوده می شود و روز دوشنبه سامانه بارشی در دامنه های البرز شرقی، شمال شرق،  شرق و نواحی مرکزی کشور فعال خواهد بود. این سامانه روز سه شنبه در جنوب شرق و برخی مناطق شرق وشمال شرق کشور سبب بارش شده و بتدریج روز چهارشنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می گردد.

براین اساس بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد تگرگ و همچنین اختلال در تردد جاده های کوهستانی البرز بدلیل بارش و مه آلودگی به شرح زیرپیش بینی می شود:


دو شنبه  ۹۴/۱۲/۱۰ :  بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد دراستان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی؛  بارش باران و برف درارتفاعات البرز و رگبار ورعد و برق و وزش باد درخراسان جنوبی، جنوب یزد‌، شمال فارس و شمال کرمان.
 سه شنبه ۹۴/۱۲/۱۱ : رگبار ورعد و برق و وزش باد درخراسان جنوبی، یزد، کرمان و برخی مناطق استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان.
شایان ذکراست روز دوشنبه در استان های سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی ، خراسان جنوبی، یزد  وکرمان نیزگاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی مناطق استانهای یزد، کرمان، خراسان جنوبی وسیستان وبلوچستان احتمال وقوع گرد وخاک موقتی نیز وجود دارد. همچنین دریای خزر در روز دوشنبه  مواج پیش بینی می شود. ازاینرو  توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم بکار گرفته شود.  

درباره یوسف-جناح